Pieluszki tetrowe

Nasze pieluszki tetrowe wykonane są z polskiej tkaniny, o wysokiej gramaturze 140, a proces bielenia odbywa się bez użycia chloru. Dzięki temu tkanina jest trwała bezpieczna od pierwszych dni życia. Przede wszystkim można ich używać jako wkład chłonny (w celu osiągnięcia maksymalnej chłonności zalecamy ok 5-8 prań), ale doskonale sprawdzi się również jako podkład na przewijak, czy delikatne okrycie do wózka.

 

Tkanina posiada certyfikat: Bezpieczny dla niemowląt® oraz Biezpieczny dla dziecka®.

 

W naszej ofercie znajdują się:

 

Pieluszki klasyczne w trzech rozmiarach: 50x50cm, 60x60cm oraz 80x80cm. Sprawdzą się jako wkład chłonny do otulaczy, kieszonek czy formowanek. Można je złożyć w prostokąt, samolot czy inne dowolne złożenie preferowane przez mamę czy tatę i optymalne dla dziecka. Pieluszki używać możemy również jako podkład na przewijak, pieluszkę przy karmieniu dziecka, delikatne okrycie czy w późniejszym okresie jako śliniaczek. Tetra sprawdzi się również w domu jako ściereczka.

 

 

Pieluszki zszyte “samolot” w dwóch rozmiarach 60-tki oraz 80-tki. To rozwiązanie dla rodziców, którzy lubią mieć gotową do użycia pieluszkę, a nie przepadają za samodzielnym jej składaniem. Pieluszki “samoloty” wykończone są płaskim szwem overlock’owym, dzięki czemu pod pleckami dziecka nie mamy wielu warstw obszycia pieluszkowego, które występuje przy samodzielnym składaniu pieluszek klasycznych. Takie rozwiązanie to połączenie  ekonomii i wygody stosowania.

 

 

Prefoldy tetrowe to alternatywa dla prefoldów bawełnianych czy bambusowych. To rodzaj pieluszki, która dzięki przeszyciom  jest łatwiejsza do złożenia na trzy oraz środkowa część posiada więcej warstw chłonnych niż boczne. Takie rozwiązanie powoduje, że wokół nóżek dziecka nie ma niepotrzebnych warstw tkaniny, które blokują ruchy. Prefoldy można również stosować jako wkłady do otulaczy czy kieszonek.

 

 

 

Myjki tetrowe – to czterowarstwowe mini wkłady, które idealnie sprawdzą się do przemywania pupy dziecka oraz rączek czy buzi, ale możemy również użyć ich jako miejscowe wzmocnienie wkładu chłonnego. Obszycie overlockiem gwarantuje trwałość wykonania. Myjki schną bardzo szybko, po zmoczeniu są miękkie i przyjemne w dotyku, a faktura tkaniny gwarantuje łatwe i dokładne usuwanie zabrudzeń.